Dergi Hakkında

ULUSLARARASI İKTİSADİ VE İDARİ AKADEMİK ARAŞTIRMALAR DERGİSİ (IJER), Mart ve Eylül (doçentlik başvuru tarihleri öncesi) dönemi olmak üzere yılda iki kez yayımlanmakta olup Açık Erişimli bir dergidir. Dergi sayılarına erişim ücretsizdir.

ULUSLARARASI İKTİSADİ VE İDARİ AKADEMİK ARAŞTIRMALAR DERGİSİ (IJER), 'nin içeriği Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik ile ilgili her konuda hazırlanan özgün, derleme ve araştırma konularından oluşmaktadır. Bu kapsamda akademisyen, araştırmacı ve uygulayıcılardan gelen makale, karar incelemesi, mevzuat değerlendirmesi gibi çalışmalar kabul edilmektedir. Ayrıca özet olarak sunulan bildirilerin makale halleri, tezlerden üretilen makaleler yayın olarak kabul edilmektedir.

Yayın gönderildikten 1 hafta içerisinde hakem süreci başlatılmaktadır.
ULUSLARARASI İKTİSADİ VE İDARİ AKADEMİK ARAŞTIRMALAR DERGİSİ (IJER), BRITISH INDEX Scientific Database, Eurasian Scientific Journal Indes (ESJI), Google Scholar gibi veri tabanlarında indekslenmektedir.